Butle nurkowe i techniczne

Butle nurkowe i techniczne Bydgoszcz

Serwis Butli technicznych i Nurkowych – Sklep i Hurtownia BHP Bydgoszcz

Regularne, okresowe serwisowanie sprzętu do nurkowania przedłuża jego żywotność, ale przede wszystkim zapewnia jego niezawodne działanie.

Wszyscy producenci sprzętu nurkowego wyznaczają okresowe przeglądy poszczególnych elementów wyposażenia nurkowego, w tym wymianę podzespołów eksploatacyjnych takich jak: elementy ruchome i uszczelnienia, które zużywają się w miarę eksploatacji. Gumowe uszczelnienia tzw. o’ringi utleniają się w czasie, nie są odporne na działanie soli i muszą być wymienione w automatach oddechowych, jacketach i zaworach suchych skafandrów okresowo nawet gdy sprzęt nie był wykorzystywany przez dłuższy okres czasu. A zatem serwis automatu winien być przeprowadzony przynajmniej raz w roku w celu w celu zapewnienia poprawności jego działania po wodą – szczególnie podczas wykonywania długich nurkowań.

Nie należy zapomnieć o warunkach gwarancji, która często w zależności od producenta automatu może być nawet dożywotnia, jednak warunkiem jest regularne wykonywanie przeglądów okresowych w autoryzowanych punktach serwisowych.

Powrót